Jesteś w: Start / Aktualności / Konkurs na najlepsze Zielone Zamówienia Publiczne – edycja polska

Konkurs na najlepsze Zielone Zamówienia Publiczne – edycja polska

Zamówienia publiczne są ważnym narzędziem, które może być wykorzystywane przez gminy i miasta do obniżania emisji CO2 oraz walki ze zmianami klimatycznymi. Wybierając ekologiczne produkty i usługi organy publiczne mogą przyczynić się do zrównoważonej produkcji i konsumpcji, a w efekcie dokonywać zakupów o lepszej jakości.

W 2016 r., w ramach projektu Green ProcA,  po raz pierwszy zostaną przyznane nagrody za zielone zamówienia publiczne. Nagrody będą przyznawane w trzech kategoriach ustalonych na podstawie  liczby mieszkańców gmin. Zgłoszone propozycje będą oceniane według kryteriów takich jak redukcja emisji CO2, powtarzalność zamówienia, innowacyjność, kryteria społeczne oraz działalność i polityka gminy ws. efektywności energetycznej.

Zdobywcy I miejsca:

  • otrzymają statuetkę za Najlepsze Zielone Zamówienie Publiczne
  • będą promowani w krajowych i europejskich mediach
  • wezmą udział w europejskiej edycji konkursu European Green Public Procurement Award oraz uroczystości rozdania nagród (nagrodzone gminy nie ponoszą kosztów udziału w wydarzeniu!!!)

Zgłoszenia do konkursu krajowego będą przyjmowane do 31 grudnia 2015 r.

Jeśli mają Państwo pytania zachęcamy do kontaktu pod adresem: lub telefonicznie do p. Ludmiły Wach lub Katarzyny Greckiej pod nr tel: 58 347 55 35.

Więcej informacji nt. konkursu na stronie Organizatora.

This is WhiteBlack Plone Theme