Jesteś w: Start / Aktualności / Zapraszamy na konferencję "Partnerstwo Publiczno Prywatne. Efektywniej o Efektywności" połączoną z Warsztatami CombinES

Zapraszamy na konferencję "Partnerstwo Publiczno Prywatne. Efektywniej o Efektywności" połączoną z Warsztatami CombinES

Ideą konferencji PPP, jest nawiązanie otwartego dialogu, dotyczącego partnerstwa publicznoprywatnego, między firmami prywatnymi a podmiotami publicznymi. Warsztaty są platformą interaktywnych spotkań oraz wymiany doświadczeń sektora publicznego i prywatnego w dziedzinie PPP.


Głównym celem konferencji PPP jest promocja formuły PPP wśród podmiotów publicznych, z uwzględnieniem zagadnień związanych z korzystaniem z tego rodzaju współpracy przy realizacji usług publicznych. Celem warsztatów jest ukazanie działań w zakresie poprawy efektywności energetycznej jako zrównoważonego i trwałego źródła finansowania zmian. Ponadto, konferencja i warsztaty umożliwiają wymianę doświadczeń oraz formułowanie trudnych pytań kierowanych do podmiotów (operatorów, banków, wykonawców), które już wzięły udział w tego typu projektach i posiadają praktyczną wiedzę (np. na co należy uważać na etapie przygotowań, co może być przyczyną porażki na etapie realizacji i gdzie leży tajemnica sukcesu). Gmina Karczew jest polskim pionierem połączenia w PPP elementów umowy o efekt energetyczny z uzyskaną dotacją. Projekt CombinES przedstawia Partnerstwo Publiczno Prywatne połączone z gwarancją efektu energetycznego oraz z długoletnim zarządzaniem energią jako skuteczny sposób wdrażania przedsięwzięć poprawy efektywności energetycznej w JST. Projekt finansuje realizowane przez FEWE bezpłatne konsultacje dla samorządów oraz dla podległych im jednostek (szpitali, zarządów budynków, zespołów obsługi szkół i innych przedsiębiorstw komunalnych).

Termin: Konferencja odbędzie się 21 maja 2014 w godz.: 10.30-15.30.
Miejsce: Budynek Główny Centrum Targowego, ul.Braci Mieroszewskich 124, 41-219 Sosnowiec

Pobierz program

This is WhiteBlack Plone Theme