Jesteś w: Start / Projekty / TOPTEN

TOPTEN

 

Euro Topten Plus - rozszerzenie i wzmocnienie europejskiej inicjatywy promowania najbardziej efektywnych energetycznie urządzeń i produktów powszechnego użytku – serwis konsumencki prowadzony na stronach internetowych www.topten.info.pl będący efektem projektu realizowanego pod patronatem UE – Intelligent Energy Europe.

logo topten

Projekt EURO – TOPTEN PLUS ma na celu: zmniejszenie zużycia energii elektrycznej przez wybór i zastosowanie najbardziej efektywnych energetycznie produktów w gospodarstwach domowych i biurach, wzrost udziału na rynku najbardziej efektywnych energetycznie produktów.

Będąc w konsorcjum ponad 20 partnerów (z Austrii, Belgii, Czech, Francji, Finlandii, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Litwy, Luksemburga, Niemiec, Norwegii, Polski, Portugalii, Rumuni, Szwajcarii i Włoch) wspieranego przez Komisję Europejską, spodziewamy się mieć dostateczną skuteczność, by ustanowić konstruktywny dialog z międzynarodowymi i krajowymi producentami urządzeń oraz mamy nadzieję na stworzenie podstaw dla nowych instrumentów i inicjatyw, promujących efektywne energetycznie produkty. Oczekuje się, że EURO-TOPTEN wygeneruje oszczędności powyżej 120 GWh energii elektrycznej w roku.

Kupujący winni wiedzieć jak porównać i wybrać produkty, ponieważ rzadko poświęcają czas w zbieraniu rozległych informacji rozrzuconych w różnych źródłach. EURO TOPTEN PLUS jest narzędziem „on-line” wyszukiwania przez konsumentów najbardziej efektywnych energetycznie urządzeń w różnych kategoriach produktów (sprzęt gospodarstwa domowego, sprzęt biurowy, sprzęt elektroniczny, oświetlenie, samochody, urządzenia grzewcze, silniki i pompy...)

Projekt ma zachęcać konsumentów do wyboru efektywnych energetycznie produktów (świadomość kupujących), również detalistów i organizatorów dużych zakupów oraz tworzenia międzynarodowej presji na producentów do wytwarzania bardziej efektywnych urządzeń w swojej ofercie rynkowej. Długoterminowym celem projektu jest utworzenie i utrzymanie, efektywnie funkcjonujących stron krajowych stron TOPTEN oraz jednej europejskiej dla wymiany doświadczeń i osiągnięcia takiego poziomu efektów, by pomóc w transformacji rynku na rzecz większego udziału w zakupach efektywnych energetycznie urządzeń.

Powinno to uzupełnić inne istniejące lub nowe mechanizmy promocji efektywnych energetycznie urządzeń i dać podstawę do rozwoju dalszych instrumentów i inicjatyw. W końcu dąży się do monitorowania zmian na rynku urządzeń i sprzętu, objętych projektem.

This is WhiteBlack Plone Theme